Tilbage til kastraterAlfheims YrsaKassieCatci's LotusAvlskatte
 

 

 

Supreme Champion

DK Alfheims Yrsa

"Maj"

2xBIV

 

 
 

 
 

NFO fs 03 23 Sortsølvtortie makrel m/hvid

HCM normal
GSDIV N/N
PK def N/N

Født: 22.februar 2006
Opdrætter: Birgit Hartoft

Blev steriliseret 15. november 2015

 

 
 

Mor til:
Kuld A
Kuld B
Kuld C
Kuld H
Kuld L
 

 

STAMTAVLE

Kvilles Hr. Nielsen
NFO n 23 09

Fjeldkattens Quasimodo
NFO n 09

Steigar Magnus
NFO d 09

Felix
NFO n 09

Mar'Michels Midoori Mahjong
NFO f 09

Oba Tatjana
NFO n 23 09

Torvmyras Sagres
NFO n 23 09

Oba Pamina
NFO n 22 09

Alfheims Ilana
NFO ns 23 09

Dovregubbens Mischa
NFO ns 23 09

Dovregubbens Egil Skallagrimson
NFO ns 09

Torvmyras Lyca
NFO n 23 09

Gomorrans Gloria
NFO fs 23 09

Tingskogens Champagne
NFO n 22

Sjövikens Fatima
NFO gs 23 09

Trollgummans Barbie
NFO ds 23

Charles Austin av Boxerhaven
NFO d 22 09

Mestros Mikkel
NFO n 22

Mestros Inakos
NFO ds 23

Mestros Jade
NFO n

Albertine av Boxerhaven
NFO f 22 09

Pans Fenris
NFO as

Vokterens Emilie
NFO d 23 09

Frostnattens Xelona
NFO fs 23

Målarkluddens Botticelli
NFO n 09
Giovanni Bizzaro av Hulder
NFO n 23 09
Målarkluddens Athena
NFO n

Fåfängans Julietta
NFO ds 23

Freddy av Myre
NFO d 23 09
Christianias Gabriella
NFO fs 23 09

UDSTILLINGSRESULTATER

Dragør 12.08.2006

Killing 3-6 mdr.

EX1 BIV

Næstved Okt. 2006

Ungdyr 6-10 mdr.

EX1 BIV

Hillerød Nov. 2006

Ungdyr 6-10 mdr.

EX2

Amager Dec. 2006

Ungdyr 6-10 mdr.

EX2

Gudme Jan. 2007 Lør.

klasse 9

EX2

Gudme Jan. 2007 Søn.

klasse 9

CAC

Køge  Jan. 2007

klasse 9

CAC

Helsingør Feb. 2007

klasse 9

CAC

    CHAMPION

Nyborg Jan. 2008 Lør.

klasse 7

CACIB

Nyborg Jan. 2008 Søn.

klasse 7

CACIB 

Grömitz 23.02.2008

klasse 7

CACIB

    INTERNATIONAL CHAMPION

Grömitz 24.02.2008

klasse 5

CAGCIB

Herlev 09.03.2008

klasse 5

CAGCIB

Szczecin 2.04.2008

Klasse 5

EX2

Szczecin 13.04.2008

Klasse 5

CAGCIB

Årslev 20.4.2008

Klasse 5

CAGCIB

Ringsted 16.8.2008

Klasse 5

CAGCIB

Ringsted 17.8.2008

Klasse 5

CAGCIB

    GRAND INTERNATIONAL CHAMPION

Hillerød 15.11.2008

Klasse 3

CACS

Hillerød 16.11.2008

Klasse 3

CACS

Flensburg 22.11.2008

Klasse 3

CACS

Flensburg 23.11.2008

Klasse 3

EX2

Roskilde 08.08.2009

Klasse 3

CACS

Roskilde 08.08.2009

Klasse 3

CACS

Bydgoszez 19.09.2009

Klasse 3

CACS

Bydgoszez 20.09.2009

Klasse 3

CACS

Albertslund 27.09.2009

Klasse 3

EX2

Albertslund 27.09.2009

Klasse 3

EX2

Årslev 18.10.2009

Klasse 3

CACS

Hillerød 8.11.2009

Klasse 3

CACS

    SUPREME CHAMPION